Usługi poradnictwa żywieniowego online

Usługi poradnictwa żywieniowego online

Nasz portal prowadzi usługi poradnictwa żywieniowego online. Docelowym narzędziem jest Program DrDietman. Komunikację z klientem prowadzimy także telefonicznie, mailowo czy też przy wykorzystaniu messengera (nasze adresy mailowe i FanPage’y na Facebooku można znaleźć na końcu tego artykułu). Co istotne kanał komunikacji wybiera klient – w zależności od swoich preferencji.

Proponowana przez nas usługa opiera się na niewielkich, ale konkretnych zmianach w odżywianiu – chcemy bowiem, by klient nie tracił przyjemności ze spożywanych posiłków, a jednocześnie odżywiał się coraz lepiej. Co istotne bazujemy na produktach które klient lubi, lub które łatwo może polubić. Usługa przeprowadzana jest w kliku etapach, które odbywają się co miesiąc.

1. etap – ocena odżywiania i kaloryczność

Na początku współpracy przeprowadzamy krótki wywiad z klientem. Prosimy o podanie takich wskaźników jak: wiek, masa ciała, wzrost, stopień aktywności fizycznej, choroby. Załóżmy, że z przeprowadzonego wywiadu wyszło, że klient nie ma żadnych chorób, tylko zgłosił się do nas w celu poprawy swojego odżywiania, bo spostrzega, że to co je może mieć negatywne skutki w przyszłości. Zmierzając do celu jedyne co musi zrobić to wysłać nam swoje jadłospisy z 7 kolejnych dni (z podaniem dokładnych porcji oraz godzin posiłków). Co istotne może to zrobić wysyłając nam zdjęcia posiłków. Po otrzymaniu jadłospisów przedstawiamy kompleksową analizę odżywiania klienta. Następnie wskazujemy dzienną kaloryczność pożywienia – na podstawie analiz przeprowadzonych przez Program DrDietman, i proponujemy dzienny rozkład posiłków – oczywiście potem uzgadniamy to z klientem. Na końcu tego etapu proponujemy zmiany w poszczególnych posiłkach, tak, by miały odpowiednią kaloryczność (proponujemy czego dodać, a czego odjąć – zmiany dotyczą produktów spożywanych przez klienta). Co istotne nie trzeba wprowadzać wszystkich proponowanych przez nas zmian, na początku wystarczy tylko niektóre.

2. etap – doprowadzenie do ustabilizowania spożycia makroskładników diety

Klient wysyła nam swoje jadłospisy z 7 kolejnych dni (z podaniem dokładnych porcji oraz godzin posiłków). Następnie przedstawiamy kompleksową analizę jego odżywiania (wskazujemy jakie zmiany zaszły od ostatniej konsultacji; przy tym wskazujemy m.in. czy posiłki miały taką samą kaloryczność). Proponujemy rozkład makroskładników diety, czyli ile w danym posiłku powinno być białka, ile tłuszczu, a ile węglowodanów. Na końcu tego etapu proponujemy zmiany w posiłkach, tak, by miały odpowiednią kaloryczność i odpowiedni rozkład makroskładników (proponujemy czego dodać, a czego odjąć – zmiany dotyczą produktów spożywanych przez klienta, ale także w porozumieniu z klientem wprowadzanie nowych produktów). Co istotne nie trzeba wprowadzać wszystkich proponowanych przez nas zmian, na początku wystarczy tylko niektóre.

3. etap – doprowadzenie do zrównoważenia odżywiania

Klient wysyła nam swoje jadłospisy z 7 kolejnych dni (z podaniem dokładnych porcji oraz godzin posiłków). Po czym przedstawiamy kompleksową analizę jego odżywiania (wskazujemy jakie zmiany zaszły od ostatniej konsultacji, przy tym wskazujemy czego w pożywieniu było za mało, a czego za dużo). Proponujemy zmiany w posiłkach, tak, by miały odpowiednią kaloryczność, odpowiednią ilość białka, tłuszczu i węglowodanów, a także odpowiednią ilość witamin, składników mineralnych i związków bioaktywnych (proponujemy czego dodać, a czego odjąć – zmiany dotyczą produktów spożywanych przez klienta, ale także w porozumieniu z klientem wprowadzanie nowych produktów – bogatych w składniki deficytowe). Co istotne nie trzeba wprowadzać wszystkich proponowanych przez nas zmian, na początku wystarczy tylko niektóre.

Kolejne miesiące – działania podobne jak w etapie 3

Z czasem synergiczne działanie wiedzy uzyskanej od dietetyka, wpływ korzystnych, nowych nawyków i upodobań żywieniowych oraz odpowiednio uregulowanego apetytu sprawią, że będzie można zawsze jeść to, na co przychodzi ochota i tyle, żeby delektować się błogą sytością. Wtedy jedzenie będzie dawać możliwie najwięcej zdrowia i radości.

Relacje z przebiegu wykonywania usługi będą zamieszczane na naszym kanale na YouTube (https://www.youtube.com/channel/UCgya9-fqPNKbPIeNKs7w66w). Oczywiście z wykorzystaniem pseudonimów, i po uprzedniej zgodzie klienta.

Cennik usług*:

  1. 50 zł/miesiąc – gdy klient samodzielnie wpisuje swoje jadłospisy do Programu DrDietman
  2. 150 zł/miesiąc – gdy dietetyk wpisuje jadłospisy klienta do Programu DrDietman

Kontakt do nas:

➡ dietetyk Piotr Rutkowski:

e-mail: piotr.rutkowski@jedzdobrze.pl

FanPage: https://www.facebook.com/dietetykpiotr/

➡ dietetyk Aleksandra Luba-Stępińska:

e-mail: aleksandra.luba@jedzdobrze.pl

FanPage: https://www.facebook.com/Aleksandra-Luba-St%C4%99pi%C5%84ska-Dietetyk-106079058424768

*na naszym głównym FanPage’u ➡ https://www.facebook.com/zm.jedzdobrze/ będą ogłaszane konkursy, w których będzie można uzyskać atrakcyjne rabaty 😎

❗ Zobacz nasze najnowsze wpisy: