Usługi dietetyczne skutecznego odchudzania

Usługi dietetyczne skutecznego odchudzania online

Nasz portal oferuje usługi dietetyczne skutecznego odchudzania online. Docelowym narzędziem jest Program DrDietman. Komunikację z klientem prowadzimy także telefonicznie, mailowo czy też przy wykorzystaniu messengera (nasze adresy mailowe i FanPage’y na Facebooku można znaleźć na końcu tego artykułu). Co istotne kanał komunikacji wybiera klient – w zależności od swoich preferencji.

Proponowana przez nas usługa opiera się na niewielkich, ale konkretnych zmianach w odżywianiu – chcemy bowiem, by klient nie tracił przyjemności ze spożywanych posiłków, a jednocześnie by jego masa ciała ulegała stopniowemu obniżaniu. Co istotne bazujemy na produktach które klient lubi, lub które łatwo może polubić. Usługa przeprowadzana jest w kliku etapach, które odbywają się co miesiąc.

1. etap – ocena odżywiania i kaloryczność

Na początku współpracy przeprowadzamy krótki wywiad z klientem. Prosimy o podanie takich wskaźników jak: wiek, masa ciała, wzrost, stopień aktywności fizycznej, choroby. Potem klient, w drodze do optymalnej masy ciała, jedyne co musi zrobić to wysłać nam swoje jadłospisy z 7 kolejnych dni (z podaniem dokładnych porcji oraz godzin posiłków). Co istotne może to zrobić wysyłając nam zdjęcia posiłków. Po otrzymaniu jadłospisów przedstawiamy kompleksową analizę jego odżywiania (przy tym wskazujemy na przyczyny przybierania na wadze). Następnie wskazujemy dzienną kaloryczność pożywienia – na podstawie analiz przeprowadzonych przez Program DrDietman. Co istotne zmiany kaloryczności pożywienia będą niewielkie (do 100 kcal). Tylko wtedy proces odchudzania może być skuteczny i długofalowy. Warto przy tym wspomnieć, iż dzienna obniżka wynosząca 100 kcal daje o 5 kg niższą masę ciała w skali roku. Proponujemy też dzienny rozkład posiłków – oczywiście potem uzgadniamy to z klientem. Na końcu tego etapu proponujemy zmiany w poszczególnych posiłkach – tak, by miały odpowiednią kaloryczność (proponujemy czego dodać, a czego odjąć – zmiany dotyczą produktów spożywanych przez klienta). Co istotne nie trzeba od razu wprowadzać wszystkich proponowanych przez nas zmian, na początku wystarczy tylko niektóre.

2. etap – doprowadzenie do ustabilizowania spożycia makroskładników diety

Klient wysyła nam swoje jadłospisy z 7 kolejnych dni (z podaniem dokładnych porcji oraz godzin posiłków). Następnie przedstawiamy kompleksową analizę jego odżywiania (wskazujemy jakie zmiany zaszły od ostatniej konsultacji; wskazujemy też czy masa ciała uległa obniżeniu – jeśli nie to podajemy możliwe rozwiązania). Proponujemy rozkład makroskładników diety, czyli ile w danym posiłku powinno być białka, ile tłuszczu, a ile węglowodanów. Na końcu tego etapu proponujemy zmiany w posiłkach – tak, by miały odpowiednią kaloryczność i odpowiedni rozkład makroskładników (proponujemy czego dodać, a czego odjąć – zmiany dotyczą produktów spożywanych przez klienta, ale także w porozumieniu z klientem wprowadzamy nowe produkty – np. wybitnie sprzyjające chudnięciu). Co istotne nie trzeba od razu wprowadzać wszystkich proponowanych przez nas zmian, na początku wystarczy tylko niektóre.

3. etap – doprowadzenie do zrównoważenia odżywiania

Klient wysyła nam swoje jadłospisy z 7 kolejnych dni (z podaniem dokładnych porcji oraz godzin posiłków). Po czym przedstawiamy kompleksową analizę jego odżywiania (wskazujemy jakie zmiany zaszły od ostatniej konsultacji; wskazujemy też czy masa ciała uległa obniżeniu – jeśli nie to podajemy możliwe rozwiązania, wskazujemy też czego w pożywieniu było za mało, a czego za dużo). Proponujemy zmiany w posiłkach – tak, by miały odpowiednią kaloryczność, odpowiednią ilość białka, tłuszczu i węglowodanów, a także odpowiednią ilość witamin, składników mineralnych i związków bioaktywnych (proponujemy czego dodać, a czego odjąć – zmiany dotyczą produktów spożywanych przez klienta, ale także w porozumieniu z klientem wprowadzanie nowych produktów – np. wybitnie sprzyjających chudnięciu, i bogatych w składniki deficytowe). Co istotne nie trzeba od razu wprowadzać wszystkich proponowanych przez nas zmian, na początku wystarczy tylko niektóre.

Kolejne miesiące – działania podobne jak w etapie 3

Z czasem synergiczne działanie uzyskanej w czasie współpracy wiedzy, wpływ korzystnych, nowych nawyków i upodobań żywieniowych oraz odpowiednio uregulowanego apetytu sprawią, że klient będzie mógł zawsze jeść to, na co ma ochotę i tyle, ile chce. I właśnie dzięki takiemu odżywianiu będzie utrzymywał odpowiednią masę ciała oraz czerpał z jedzenia możliwie najwięcej zdrowia i przyjemności 😎. Będzie miało też dobroczynny wpływ na jego psychikę. Może spowodować bowiem wyzbycie się obaw o przykre konsekwencje otyłości i zmniejszy podatność do depresji.

Relacje z przebiegu wykonywania usługi będą zamieszczane na naszym kanale na YouTube (https://www.youtube.com/channel/UCgya9-fqPNKbPIeNKs7w66w). Oczywiście z wykorzystaniem pseudonimów, i po uprzedniej zgodzie klienta.

Cennik usług*:

  1. 50 zł/miesiąc – gdy klient samodzielnie wpisuje swoje jadłospisy do Programu DrDietman
  2. 150 zł/miesiąc – gdy dietetyk wpisuje jadłospisy klienta do Programu DrDietman

Kontakt do nas:

➡ dietetyk Piotr Rutkowski:

e-mail: piotr.rutkowski@jedzdobrze.pl

FanPage: https://www.facebook.com/dietetykpiotr/

➡ dietetyk Aleksandra Luba-Stępińska:

e-mail: aleksandra.luba@jedzdobrze.pl

FanPage: https://www.facebook.com/Aleksandra-Luba-St%C4%99pi%C5%84ska-Dietetyk-106079058424768

*na naszym głównym FanPage’u ➡ https://www.facebook.com/zm.jedzdobrze/ będą ogłaszane konkursy, w których będzie można uzyskać atrakcyjne rabaty 😎

❗ Zobacz nasze inne wpisy: